Heb jij een goed idee om slimmer om te gaan met producten, materialen of grondstoffen? Dan kun je daarvoor mogelijk subsidie krijgen van de gemeente Haarlem.

De gemeente wil in 2040 volledig circulair zijn. Daarom is er een subsidieregeling voor ondernemers die met een vernieuwend initiatief bijdragen aan minder afval en meer hergebruik. Denk bijvoorbeeld aan het repareren, delen, hergebruiken of opknappen van producten, het verminderen van verpakkingsmateriaal of het ontwikkelen van een circulair product of dienst.

Wat kun je krijgen?

Voor ondernemers die in Haarlem zijn gevestigd geldt:

  • subsidie van 50% van de projectkosten;
  • een bijdrage tot maximaal € 10.000 per initiatief.

Voorwaarden

Om in aanmerking te komen moet het initiatief onder andere:

  • bijdragen aan de circulaire economie;
  • binnen één jaar worden uitgevoerd;
  • steun krijgen van minimaal één andere organisatie, bijvoorbeeld in de vorm van kennis, uren of een financiële bijdrage;
  • niet eerder subsidie uit deze regeling hebben ontvangen.

Interesse?

Heb je een idee waarvan je denkt dat het past binnen deze regeling? Neem dan contact op met de gemeente Haarlem om de mogelijkheden te bespreken. Aanvragen kunnen worden ingediend tot 1 januari 2027, zolang er budget beschikbaar is.

Meer informatie en aanvragen:
Subsidie circulaire economie